بسم الله الرحمن الرحیم

در چنین روزی در سال 64 هجری قمری ، مادری از دنیا می رود که فرزند بزرگوارش در مقابل کسانی ایستاد که می خواستند حکومت و جانشینی پیامبر در خاندان منحوسشان باقی بماند.

همانگونه که در روز سقیفه عده ای هوی نفس برشان غلبه کرد و جانشینی و خلافت بعد از رسول خدا صل الله علیه واله و سلم را غصب کردند.

سخن از ام البنین علیها السلام ، سخن از دنیایی عاطفه و دوست داشتن است ، سخن از مادریست که در سال 63 فرزند برومندش را از دست داد و بالاتر از آن حجت خدا را نیز از دست داد.

حقیقتا او از دست دادن فرزند برومندش آنقدر ناراحت نشد که شنید امام زمانش حسین بن علی علیه السلام با لب تشنه شهید شده است.

مادر بزگوار قمر منیر بنی هاشم ابو الفضل العباس علیهما السلام می دانست فرزندش در راهی کشته شد که نتیجه آن بی توجهی و غصب خلافت مولا علی علیه السلام بود.

نتیجه شومی که هم فرزندنش و اقوامش و از همه مهمتر جان امام زمانش حسین بن علی علیه السلام را گرفت .

اگر غصب خلافت از مولا علی علیه السلام نمی کردند ان اتفاقات عظیم که با شهادت صدیقه اطهر فاطمه زهرا سلام الله علیها شروع شد که سید الشهداء علیه السلام بی مادر شدند و زمانی هم خودشان شاهد شهادت اقوامش بودند و دیدند که فرزندان ، برادران و یارانش جلوی چشمانش به شهادت می رسند .

و اخر هم به خاطر نتیجه شوم آن زمان بر سینه فرزند بزرگوار حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیهما بنشیند و سر از بدن او جدا کنند.

آن حرمت شکنان سقیفه با بی توجهیشاهن به کلام رسول خاتم صل الله علیه واله که فرمود : علی جانشین و خلیفه بعد از من است ، سرنوشتی را رقم زدند که در آن فرزندان رسول گرامی صل الله علیه و اله وسلم خارجی و کافر می خوانند و مشروب خواران و نسب نا معلومان صفت مسلمان .

سخن به اینجا ختم نمی گردد که هنوز در سراسر امت اسلامی شاهد آن سرنوشت رقم خورده در زمان سقیفه هستیم که باید اهل تفکر بی انیشند و راهی را جلوی مسلمانان بگذارند.

وفات حضرت ام البنین علیها السلام تسلیت باد

منبع : پاور ولایت |وفات حضرت ام البنین تسلیت باد
برچسب ها : السلام ,علیه ,الله ,فرزند ,نتیجه ,شهادت ,علیه السلام ,الله علیه ,فاطمه زهرا ,سلام الله ,وفات حضرت ,البنین علیها السلام